ALPA Kids emotsioonide mängud

ALPA emotsioonide mängude lõimimine õppetegevusse

Alpa rakenduses on palju vahvaid hariva sisuga eesti keelseid mänge. Mängude lõimimine õppetegevustesse rikastab õppetegevusi ning pakub tavapärasele tegevusele vaheldust. Samuti aitab ekraaniväline tegevus kinnistada digimängus õpitut.

Videos käsitletakse ALPA emotsioonide teemalisi mänge ning nende lõimimist lasteaia õppetegevusse. Väikesel Päikesel on "Saa tunnetega sõbraks" programm, kust leiab palju põnevaid tegevusi emotsioonide teemal. Emotsioonide programmiga saab tutvuda https://digila.eu/courses/saa-tunnetega-sobraks-opetajale/ 

Koostööpartner: ALPA Kids

RoboBloq rong

Ei mingit ekraani, puidust rööbastest laotud raudtee ja rong, mis pakub nii palju avastamist ja mängulusti! Rongi programeerimiseks on 19 värvikleebist, millest igal oma ülesanne. Paiguta kleebis sinna kuhu soovid ja vaata, mida rong, teeb kui sellest üle sõidab.

Sobilik lastele vanuses 3-8.

  • värvianduriga tuvastatav tegevus
  • mängib muusikat
  • oskab vältida takistusi
  • järgneb su käele

Tahad, et rong sõidaks kiiremini, puhu vilet, nagu hakkaks rong jaamast lahkuma ja vaata mis juhtub! Mängi koos sõpradega, sest seltsis on lõbusam!

Koostööpartner: Robomiku

Teaduse võlumaa

2020 hooajal lisandus Väike Päike huviringide hulka Soomes Helsingi Ülikooli tadlaste poolt välja töötatud  Kide Science programm STEAM-õppe (teadus, tehnoloogia, inseneeria, probleemide lahendamise oskus ja matemaatika) arendamiseks.

Kujutlusvõimet ei saa eraldada väikese lapse õppimisest - õppimine vajab fantaasiat!

Kasutame STEM-õppe alusena väljamõeldud teaduse stsenaariume mängupõhises keskkonnas, kus täiskasvanud mängivad koos lastega. Vaatleme olukorda väikelapse vaatenurgast, et õppimisest kõige rohkem kasu oleks.

Lastel on võimalus õppimisel olla aktiivselt kaasatud, mängida tõelise teadlase rolli, kes lahendab tegelikke probleeme.

Supralandis elavate sõprade abistamiseks teeme praktilisi katseid. Praktiline õppimine on abstraktsete nähtuste ühendamiseks tegelike olukordade ja tegelike vaatlustega väga kasulik.

Katseid tehes keskendume loodusteaduste protsessioskuste õpetamisele ja teadusliku sõnavara ülesehitamisele. Loodusteaduste protsessioskuste õppimine on lastele kasulik faktiteadmiste õppimise asemel. Teaduslikult mõtlemise ja tegutsemise valdamine mõjutab sügavalt lapse võimet tulevikus õppida.

Kohtumiseni ja teadus on äge!

Märtsis 2021 alustas DigiLas veebis otseülekandena toimuv teadusring 5-8-aastastele lastele.
Tunnid leiab siit: Huviringid

Koostööpartner: Kide Science