Teaduse võlumaa

2020 hooajal lisandus Väike Päike huviringide hulka Soomes Helsingi Ülikooli tadlaste poolt välja töötatud  Kide Science programm STEAM-õppe (teadus, tehnoloogia, inseneeria, probleemide lahendamise oskus ja matemaatika) arendamiseks.

Kujutlusvõimet ei saa eraldada väikese lapse õppimisest - õppimine vajab fantaasiat!

Kasutame STEM-õppe alusena väljamõeldud teaduse stsenaariume mängupõhises keskkonnas, kus täiskasvanud mängivad koos lastega. Vaatleme olukorda väikelapse vaatenurgast, et õppimisest kõige rohkem kasu oleks.

Lastel on võimalus õppimisel olla aktiivselt kaasatud, mängida tõelise teadlase rolli, kes lahendab tegelikke probleeme.

Supralandis elavate sõprade abistamiseks teeme praktilisi katseid. Praktiline õppimine on abstraktsete nähtuste ühendamiseks tegelike olukordade ja tegelike vaatlustega väga kasulik.

Katseid tehes keskendume loodusteaduste protsessioskuste õpetamisele ja teadusliku sõnavara ülesehitamisele. Loodusteaduste protsessioskuste õppimine on lastele kasulik faktiteadmiste õppimise asemel. Teaduslikult mõtlemise ja tegutsemise valdamine mõjutab sügavalt lapse võimet tulevikus õppida.

Kohtumiseni ja teadus on äge!

Märtsis 2021 alustas DigiLas veebis otseülekandena toimuv teadusring 5-8-aastastele lastele.
Tunnid leiab siit: Huviringid

Koostööpartner: Kide Science

Kindiedays

2020 hooaja algusest kasutavad Väike Päike lasteaiad ja lastehoiud oma igapäevatöö jagamiseks ja kaardistamiseks Soomes välja töötatud infosüsteemi Kindiedays. Õpetajatel on nüüd parem võimalus iga lapse individuaalset arengut jälgida ning lapsevanemat kaasata.

Lapsevanemad saavad reaalajas teavitusi oma lapse edusammudest ja rühmas toimuvast. Kõik tehtud tööd ja arenguetapid salvestuvad lapse isiklikku portfooliosse.

Lisaks õppetegevustest ülevaate saamisele, on Kindiedays hea vahend ka kogu muu vajaliku info koondamiseks:

  • Kindiedaysi kalender annab nii peredele kui õpetajatele hea ülevaate kõikidest eesolevatest väljasõitudest, teatritest ja nädala huviringidest.
  • Toidukordade alt saab vaadata kõiki nädalamenüüsid.
  • Sõnumite kaudu on võimalik suhelda nii üksikute kui kõikide vanematega korraga, samuti teiste õpetajatega.
  • Kõik lisatud fotod ja videod on mugavalt allalaetavad lapsevanema telefoni.

Väike Päike väärtustab iga lapse individuaalsust ja peab oluliseks kaasavat ning avatud haridussüsteemi. Kindiedaysi kasutuselevõtt hõlbustab lapsevanematele info jagamist nii iga lapse kohta üksikult kui terve rühma kohta korraga.

Koostööpartner: Kindiedays

Osmo Genius Kit mäng

Unikaalne ja õpetlik mäng, mis mõeldud lastele alates 5. eluaastast.

Sisaldab 5 erinevat mängu (App'id allalaetavad App Store'ist). Lae alla App, aseta iPad alusele ja kinnita adapter iPad'ile ning oledki vamis alustama!

Numbers - Praktiline mäng numbritega. Lapsed saavad numbriklotsidega koostada tehteid, mis arendab matemaatilist mõtlemist.

Masterpiece - muuda oma iPad imeliseks, interaktiivseks joonistustööriistaks. Mida iganes sa unistad, seda saad joonistada. Vaata videot SIIT.

Words - Erinevad vahvad sõnademängud. Arendab inglise keele oskust, kuna sõnad on ingliskeelsed.

Tangram - Puzzle mäng, mis sisaldab üle 500 erineva puzzle. Mängi üksi või tee võidu oma sõbraga.

Newton - Füüsika kohtub loova probleemide lahendamisega. Kasuta oma loovust ja leiuta asju nagu käsitsi maalitud korv, prillid, isa võtmed vms, mis juhivad kukkuvad pallid õigesse kohta.

Koostööpartner: Valge Klaar

Qobo – eestikeelne programmeeritav robotigu

Qobo on ekraanivaba  programmeerimist õpetav interaktiivne robot.

Sobilik lastele vanuses kolm kuni kaheksa eluaastat. Selle kaartidel põhinev ülesehitus ja mängulised ülesanded arendavad laste loogilist mõtlemist ning samal ajal annavad võimaluse oma kätega tegutseda.

Qobo’t on lihtne kasutada, see on intuitiivne ja ekraanivaba STEM- hariduslik õppevahend.

Vanusele 3-8

  • Programmeerimine läbi puslekaartide.
  • 3 mängurežiimi (puslerada, kaartide skännimine ning huvilistele ka arvutis programmeerimise võimalus).
  • Ja mis kõige tähtsam – Robomikust tellides saavad haridusasutused Qobo teo, mis räägib eesti keeles!

Eesti helindusega Qobo on autoriõigusega kaitstud. Helinduse muutmine, kopeerimine ja levitamine ilma Robomiku loata ei ole lubatud.

Koostööpartner: Robomiku